Hayko Çepkin Biyografisi oku Hayko çepkinin hayatı oku

2008-06-15 03:01:00

Sitemizin bu sayfasında Sevilen sanatçı Hayko Çepkin in hayatından birkaç kesiti okuyabilri ve sanatçının hakkında bilgi edinebilirsiniz. Hayko Çepkinin diğer tüm kategorilerine ulaşmak için aşağıdaki linklere tıklayınız.

HAYKO ÇEPKİN KATEGORİLERİ

Hayko Çepkin video klipleri, Hayko Çepkin Albümleri, Hayko Çepkin şarkı sözleri, Hayko Çepkin şarkı sözleri, Hayko Çepkin biyografisi, Hayko Çepkin fan sitesi


 

Hayko Cepkin, (doğum 11 Mart - 1978, İstanbul) Ermeni asıllı Türk vatandaşı piyanist, müzisyen.

Liseden sonra 2 yıl mimar sinan üniversitesi'nde şan eğitimi aldı. 2 sene timur selçuk çağdaş müzik merkezi'nde şan, solfej ve armoni dersleri aldı. 1 sene akademi istanbul'da piyano eğitimi gördükten sonra profesyonel müzik yaşantısına 1997 yılında klavyeci olarak başladı.

Sırasıyla öztürk, Ogün Sanlısoy, Aylin Aslım, Koray Candemir ve Demir Demirkan gibi isimlerle sahneyi paylaştı. Çalıştığı isimlerin bazılarının albümlerinde de düzenlemeci kimliğiyle yer aldı. En son Murathan Mungan'ın söz vermiş şarkılar adlı albümünde aylin aslım'ın seslendirdiği "kimdi giden" adlı bir yeni türkü bestesi olan parçayı düzenledi. Bu sırada evinin odasında kaydettiği bestelerini hayata geçirme kararı aldı. 2005 yılı içinde "Sakin olmam lazım" adlı albümü ile alternatif müzik piyasasında yerini aldı.

Daha sonra 2OO7 de tanışma biti albümüyle sevenleriyle buluştu.Müziğe daha sert devam eden Hayko(kendi tabiriyle)türü bozuk tarzıyla açık olduğuna inandığımız yoluna devam ediyor.Bu albümü korku-gerilim temasıyla oluşturan Hayko'nun yeni albümünde 5taneintro,10tane parça+bonus
bulunuyor.Profesyonelstüdyo kaydıyla yaptığı albümünün promosyon dönemi devam etmekte...

Hayko Cepkin'in grubu gitarda Umut Töre,

bas gitarda Poyraz Kılıç ve

davulda Murat Cem Ergül'den oluşmaktadır.
12
0
0
Yorum Yaz